


Kódszám: D119
Intézmény: SZTE TTK
Tudományági besorolás: kémia
Neve: Kémia Doktori Iskola
Akkreditálás éve: 2001
Dr. Tóth Ágota
MTA doktora,
egyetemi tanár
atoth@chem.u-szeged.hu
6720 - Szeged, Rerrich Béla tér 1.
Dr. Kukovecz Ákos
MTA doktora,
egyetemi tanár
kakos@chem.u-szeged.hu
6720 - Szeged, Rerrich Béla tér 1.
Dr. Varga Gábor
egyetemi adjunktus
gabor.varga5@chem.u-szeged.hu
6720 - Szeged, Rerrich Béla tér 1.
Az állami ösztöndíjas képzés költségeinek többségét a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvényben meghatározottak szerint az állami költségvetés, az önköltséges képzés költségeit a hallgató viseli. Az önköltséges képzésben a költségtérítés összegét a SZTE TTIK Kari Tanácsa hagyja jóvá. Az önköltség összege a magyar nyelvű képzésben 400 eFt/félév nappali tagozaton és 1600 eFt/félév egyéni felkészülőként. Az SZTE-n oktatói/kutatói állásban alkalmazott doktorandusz, aki aktívan részt vesz egy egyetemi kutatócsoport munkájában, az SZTE-n működő akadémiai kutatócsoportban kutatói állásban alkalmazott doktorandusz, az SzBK-ban, a szegedi BAY-BIO-ban, a szegedi Gabonakutató-ban alkalmazott doktorandusz egyéb ösztöndíjasként 40 eFt/félév, míg az ELI-ben alkalmazott doktorandusz 200 eFt/félév költségtérítést fizet mind nappali mind egyéni felkészülőként. Egyéni kérelem alapján kedvezmény adható.
A hallgatói panasztételi, fellebbezési és jogorvoslati eljárás eljárásrendje az egyetemi doktori szabályzat rendelkezésének a figyelembevételével a következő: A hallgatók a doktori képzést illetően panasszal élhetnek e-mailben vagy írásban bármely KDI programvezetőnél, illetve a KDI vezetőségénél. A panaszok valamennyi esetben egy hónapon belül kivizsgálásra kerülnek a KDI tanácsa által a KDI törzstagokból kijelölt legalább kétfős és egy doktoranduszhallgatóból álló eseti bizottság által. A bizottság a legközelebbi KDI ülésen tájékoztatja a KDI tanácsát és az esetleges teendő lépésekre javaslatot ad. A javaslatot a KDI tanácsának kell jóváhagynia. A döntés elleni fellebbviteli protokoll: első szinten a TDT, második szinten az EDT, végső esetben a rektor.
A SZTE Doktori Képzés és Doktori Fokozatszerzés szabályzatának IX. fejezetében levő Egyéb rendelkezések szerint "az Egyetemi Doktori Tanács doktori fokozatként határozati formában honosíthatja a külföldön szerzett tudományos fokozatot akkor, ha a tudományos fokozat megszerzésének követelményei megfelelnek, vagy kiegészítő feltételek előírásával megfeleltethetők a doktori fokozat megszerzéséhez a SZTE Doktori Képzés és Doktori Fokozatszerzés szabályzata által előírt követelményeknek. A feltételek megfeleltethetőségére, esetleges kiegészítő feltételek előírására és a fokozat honosíthatóságára az illetékes doktori iskola tanácsa véleményének ismeretében a TDT a teljes dokumentáció megküldése mellett tesz javaslatot az EDT-nek." "A honosított fokozatnak nincs minősítése és a honosítás eredményeként oklevél nem állítható ki. Az eljárás során a 2001. évi C. tör- vény és az általános közigazgatási eljárásról szóló 2016. évi CL. törvény előírásait kell követni." A honosítási eljárás keretében a kérelmet előterjesztő hallgatónak a következőket biztosan be kell nyújtania:
A honosítási eljárás megindítása előtt javasoljuk, hogy előzetesen tájékozódás céljából keressék meg a Kémia Doktori Iskola vezetőjét a doktori oklevél és angol nyelvű változata másolataival, a disszertáció elektronikus változatával, a disszertáción alapuló közlemények listájával, valamint a nyelvtudásukat igazoló dokumentumokkal.