Szegedi Tudomnyegyetem - Szerves Kmia Tanszk

Összes látogatás:95919
 Összes oldal:528194
Alapítványi előadóülés

A Szegedi Ifjú Szerves Kémikusok Támogatásáért Alapítvány 2011. április 18-án a szegedi SZAB Székházban a SZAB Szerves és Gyógyszerkémiai Munkabizottsággal és az MKE Csongrád Megyei Csoportjával közösen rendezte 11. tudományos előadóülését. A plenáris előadást Keglevich György tanszékvezető egyetemi tanár (BME Szerves Kémia és Technológia Tanszék) "A mikrohullámú technika alkalmazása foszforkémiai átalakításokban" címmel tartotta.

A Szerves Kémiai Tanszék hallgatói a következő előadásokkal szerepeltek:

Grecsó Nóra: 3-Benziloxi-16-hidroximetilidénösztra-1,3,5(10)-trién-17-on redukciós termékeinek HPLC-s vizsgálata

Ábel Petra, Nagy Judit: 16-Benzilidén-dehidro-epiandroszteronok és redukciós termékeik előállítása

Kovács Dóra, Kádár Zalán: 16β-Triazolilmetil- és 16β-tetrazolilmetil-androsztének szintézise

Szabó Nikoletta: Androsztán vázas (5’R)- és (5’S)-fenilpirazolin epimerek szintézise

Közülük díjat nyert: Szabó Nikoletta és Kovács Dóra!