Molekuláris és Analitikai Kémiai Tanszék SZTE Természettudományi és Informatikai Kar
Tanszékünk aktuális hírei         Tanszékünk Facebook oldala 2023.11.27. Junior Prima díj Átadták   a   Junior   Prima   díj   magyar   tudományos   kategóriájának   díjait   a   Magyar   Tudományos   Akadémia   épületében.   Az   idei győztesek között van tanszékünk munkatársa Dr. Kutus Bence tudományos munkatárs. Gratulálunk Bencének és minden díjazottnak az elismeréshez!         Link a cikkhez 2023.11.23. SZTE Innovációs Díj Dr. Szabados Márton kapta a "Leginnovatívabb kutatómunka" elismerést. Dr.    Szabados-Mészáros    Rebekával    a    természettudományok    és    élettudományok    területén.    Munkájuk    címe:    Biodízel adalékanyag előállítás: Furfruil éterek hatékony áramlásos kémiai szintézise agyagásvány katalizátorokkal. Gratulálunk!         Link a cikkhez 2023.11.22. Tanszékünkön két OTKA pályázat nyert támogatást: Prof. Dr. Galbács Gábor (OTKA K): Mikro- és nanostruktúrák fejlesztése analitikai lézer és plazma spektroszkópiához - OTKA Posztdoktori pályázat: Dr. Kutus Bence: (OTKA PD) A vörösiszap reaktív komponenseinek oldódási és semlegesítési folyamatai Gratulálunk!         Link a pályázatokhoz 2023.11.11. Prof. Dr. Galbács Gábor Klebelsberg Kuno-díjban részesült! A díjat az Egyetem napján adták át, melyet kimagasló és példaértékű oktatói és tudományos kutatói munkásságáért, a szakmai közéletben végzett tevékenységéért kapta. Dr. Palásti Dávid az Egyetem Pro Laudande Promotione-díjat kapta meg. Gratulálunk a díjazottaknak!        Link a cikkhez 2023.10.19. Interjú az SZTE honlapján Kutus Bencével a Bolyai-ösztöndíja kapcsán Dr. Kutus Bencével, tanszékünk tudományos munkatársával készült interjút olvashatunk az egyetem honlapján a vörösiszap lúgosságát okozó komponensekkel kapcsolatos kutatómunkájáról.        Link a cikkhez 2023.10.12. Karikó Katalin dolgozószobája a Kémiai Intézetben Karikó Katalin, az SZTE Nobel-díjas kutatóprofesszora a tanszékünkön lévő Szent-Györgyi Albert korábbi dolgozószobáját kapta meg, melyhez a kulcsot az SZTE rektora adta át az egyetem ünnepi ülésén. A Dóm tér 8. magas földszintjén lévő felújított és modernizált szobában a Szent-Györgyi Albert által használt bútorok vannak.        Link a cikkhez 2023.08.10. Karikó Katalin látogatása a Tanszékünkön Karikó    Katalin,    kutatóbiológus,    az    mRNS-alapú    vakcinák    egyik    kifejlesztője,    az    MTA    tiszteletbeli    tagja,    az    SZTE díszdoktora   és   számos   igen   rangos   tudományos   elismerés   birtokosa   járt   Intézetünkben   az   MTVA   „Szerelmes   Földrajz”   című műsorának    forgatása    során.    Biológus    hallgatóként    kémiai    tanulmányai    kapcsán    sok    időt    töltött    a    Dóm    tér    7-8.    alatti elő adótermekben és laborokban, v isszaemlékezései alapján megh atározó élmén yeket szerezve .
Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi és Informatikai Kar, Molekuláris és Analitikai Kémiai Tanszék 6720 Szeged, Dóm tér 7-8. Tel.: (+36-)62-54-4340