Vizsgarend


Minden tárgyból minden félévben kollokvium van. Azokból a tárgyakból, amelyekhez gyakorlat is tartozik (azaz a gyakorlat óraszáma >0), gyakorlati jegyet is kell szerezni, kivéve a szakdolgozat konzultációt, ahol aláírás van és a Matematikai praktikum címû tárgyat, amelynek az értékelése 3 fokozatú.

A blokk tárgyak és a szabadon választható tárgyak közül azokat, amelyek más szakos hallgatóknak gyakorlattal együtt kötelezõek, a tanár szakos hallgatók kétféleképpen:

(1) elõadás

(2) elõadás és gyakorlat

Az (1) esetben értelemszerûen csak kollokviumot kell tenniük, s csak az elõadás óraszáma számít be az elõírt óraszámba. A (2) esetben kollokviumot és gyakorlati jegyet is kell szerezniük, s az elõadás és a gyakorlat óraszáma is beszámít az elõírt óraszámba.

Analízis, Algebra és Geometria tárgyakból a hallgatóknak szigorlatot kell tenni az 5, 6, 7, 8. félévek bármelyikében a kurzusfelvevõ lapon történõ elõzetes bejelentkezés alapján. A jelentkezéseknek megfelelõ számú kijelölt vizsganapot a szigorlati bizottságok az egyéb vizsgákra jelentkezés elõtt közlik a hallgatókkal (egy vizsgaidõszakban két kísérletre van lehetõség egy szigorlatból; sikertelenség esetén újabb jelentkezéssel a következõ vizsgaidõszakokban van lehetõség egy szigorlatból; sikertelenség esetén újabb jelentkezéssel a következõ vizsgaidõszakokban van lehetõség a szigorlat letételére).

A szigorlatok közül a 6. félév végéig legalább egyet, a 7. félév végéig legalább kettõt le kell tenni.