Tematika:
Bekapcsolódás az anyagszerkezet és elméleti kémia, reakciókinetika és elektrokémia. területével foglalkozó kutatócsoportok munkájába.
Elméleti kémiai számítások a kvantummechanika, molekuláris mechanika, molekuláris dinamika, statisztikus termodinamika, vagy mérések valamely molekuláris spektroszkópia területén, (pl. UV-VIS, IR, Raman, mikrohullámú, ESR, NMR, ORD, CD, elektron- vagy lézerspektroszkópia), annak érdekében következtetéseket vonjon le a vizsgált molekulák szerkezetére, kémiai tulajdonságaira vonatkozóan. A fentemlített módszerek alkalmazásának az elvégzett munka nagyobbik felét kell kitennie.
A reakciókinetikából végzendő projektmunka célja, hogy a hallgatók számára biztosítsunk lehetőséget egy kinetikai kutatócsoport munkájába történő bekapcsolódásra. A félév során a témavezető által meghatározott kutatási területen kell a hallgatónak tevékenykednie és munkáját a félév végén egy 5 10 oldalas dolgozatban összefoglalnia. A dolgozatnak nem kell eredményeket tartalmaznia, "csak" a félév során végzett kutatómunka összefoglalásául szolgál. A Fizikai Kémiai Tanszék a következő területeken biztosít munkalehetőséget a hallgatók számára:
- Oldatreakciók kísérleti tanulmányozása mechanizmusainak számítógépes modellezése.
- Reakciófrontok modellezése és kísérleti vizsgálata.
- Reakciókinetikai értékelő módszerek tanulmányozása, fejlesztése.
- Diffúzióállandók meghatározása vizes oldatokban.
- Gázkromatográfiás retenciós vizsgálatok.
- Elméleti reakciókinetikai számítások.
- A szerkezet, egyensúly és reaktivitás összefüggéseinek kísérletes és elméleti vizsgálata.
Az elektrokémiai témakörben végzett irodalmazás és kisérleti munka.
A projektmunkák témái elsosorban az elektrokatalízissel, a vezető polimerek, fullerének, és a molekuláris rétegek elektrokémiájával, a biológiai és gáz szenzorokkal valamint az elektrokémiai korrózióval kapcsolatosak.
A projektmunka során a hallgatók megismerik a kutatásban alkalmazott elektrokémiai, spektroelektrokémiai, és kvarckristály mikromérleges berendezéseket és vizsgálati eljárásokat.
|